Czy materac może mieć wpływ na nadmierne pocenie się dziecka?
Wentylacja w materacach dla dzieci Rücken - czy materac może oddychać?
Posted in Media o nas

Zdarzyło Wam się usłyszeć, że jeśli dziecko nadmiernie się poci, to nie ma się czym martwić, bo taka jest jego uroda? Ja tak słyszałam. Julcio od maleńkiego bardzo się pocił i zaniepokojona nie raz pytałam lekarza czym to może być spowodowane. Za każdym razem odpowiedź była jedna: „Taka jego uroda”. I może rzeczywiście tak jest, nie powiem, że pediatra się myli. Wyniki badań są w porządku, a skłonność do pocenia nie mija – szczególnie, kiedy Julek więcej pobiega albo kładzie się latem do łóżka.

Kiedy Julcio był niemowlakiem i większość czasu spędzał w łóżeczku, to jego główka i plecki bardzo często były mokre. Nie musiałam go przykrywać, żeby zdążył się rozgrzać. Teraz tak sobie myślę, że nie musiało to być spowodowane jego naturalną skłonnością do pocenia się, ale problem mógł tkwić w nieodpowiednim materacu, jaki mu zafundowaliśmy.

Żałuję, że pięć lat temu nie wiedziałam, tyle co dzisiaj i nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak ważny jest odpowiedni materac do łóżeczka. Wydawało mi się, że skoro zapłaciłam za niego więcej złotówek nie za materac ze środkowej półki, to musi być dobry. Nic bardziej mylnego!

Jeśli jesteście ciekawi na co po latach doświadczeń zwraca Pani Katarzyna przy zakupie materaca zapraszamy do przeczytania całego artykułu [tutaj].

zacznij pisać i wciśnij enter aby wyszukać

Koszyk