Porady medyczne
czym sie roznia materace rucken materacyk

Sen to jeden z najważniejszych czynników odpowiadających za prawidłowy rozwój dziecka. Pojawia się już w 6 miesiącu życia płodowego i nie da się go zastąpić, ponieważ stanowi elementarną potrzebę fizjologiczną. Śpiący maluch nie tylko odpoczywa, w niektórych stanach snu jego mózg jest bardziej aktywny niż w trakcie czuwania.

jak bezpiecznie podrozowac z dzieckiem rucken materacyk

Gdy w 1907 roku Henry Ford uruchomił pierwszą seryjną produkcję samochodów, rozpoczął się złoty wiek motoryzacji. Nie myślano wtedy jeszcze o bezpieczeństwie małych pasażerów. Pierwsze foteliki dla dzieci powstały trzy dekady później, nie po to, aby dziecko ochronić, lecz utrzymać je na miejscu, aby nie brudziło tapicerki.;-)

kiedy klin kiedy poduszka ruckan materacyk

Kiedy można bezpiecznie zacząć stosować poduszki?
Czy można od urodzenia kłaść dziecko na poduszce typu klin?
Czy kupić dziecku modne poduszki ortopedyczne?
Poniższy artykuł odpowiada jednoznacznie na te pytania

czy sadzac dziecko rucken materacyk
  • Rozwój ruchowy niemowlęcia opiera się na realizacji zakodowanego wzorca
  • U prawidłowo rozwijającego się dziecka proces ten przebiega bez „nauki i ćwiczeń”
    w miarę dojrzewania układu nerwowego.
  • Siłą napędową tego procesu u dziecka jest potrzeba kontaktu z otoczeniem, poznania świata oraz realizacji własnych celów poprzez spontaniczną aktywność ruchową adekwatną do aktualnego poziomu rozwoju

Nagła śmierć niemowląt to temat, który cały czas budzi u rodziców niepokój, obawy i wątpliwości. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ do dziś nie jest znana bezpośrednia przyczyna SIDS, a jak podaje Amerykańska Akademia Pediatrii, w samych Stanach Zjednoczonych podczas snu umiera około 3500 niemowląt rocznie.

Czy niemowlęta mogą spać z rodzicami? Naukowcy zalecają, aby dzieci spały w pokoju rodziców przez pierwsze sześć miesięcy życia, a najlepiej przez rok, blisko ich łóżka, jednak na oddzielnej, specjalnie wydzielonej dla nich powierzchni. Udowodniono, że spanie w pokoju rodziców, na oddzielnej powierzchni zmniejsza ryzyko SIDS aż o 50%.

jak ograniczyć ryzyko śmierci łóżeczkowej rucken materacyk

Powszechnie określony jako śmierć łóżeczkowa. Jest to nagły, nieoczekiwany zgon niemowlęcia, w czasie snu, którego przyczyn nie można wytłumaczyć analizując dokładnie miejsca i okoliczności zgonu, badanie autopsyjne oraz wywiad medyczny dziecka.

Stopy są jedną z najważniejszych funkcjonalnie części naszego ciała. Utrzymując  cały ciężar ciała umożliwiają nam chodzenie. Spontaniczny rozwój stóp odbywa się już w pierwszych miesiącach życia. Co zrobić, by zapewnić im prawidłowy rozwój? Uważam za bardzo istotne uświadomienie rodziców, że odpowiedni materacyk to nie tylko funkcja spania i prawidłowy rozwój kręgosłupa wynikający głównie z funkcji leżenia. Odpowiedni materacyk odpowiada także za prawidłowy rozwój stóp będąc jednym z elementów warunkujących prawidłowy rozwój całej postawy dziecka!

Kompletując wyprawkę dla dziecka rodzice mają do wyboru na rynku coraz więcej produktów mających ułatwić i uatrakcyjnić opiekę nad ich pociechą. Warto jednak pamiętać, że kupowane rzeczy nie tylko ładne, ale przede wszystkim odpowiednio certyfikowane, by bezpiecznie wspierać rozwój dziecka. Należy z wielu z nich korzystać z rozsądkiem. 

zacznij pisać i wciśnij enter aby wyszukać

Koszyk