W pierwszych dniach życia dzieci mogą mieć zaburzoną termoregulację i znacznie szybciej się pocić. To może powodować, że maluszek stanie się niespokojny i podatny na wybudzanie. Dlatego z jednej strony pokrowiec zbudowany jest z siateczki wentylującej 3D.

Kiedy, natomiast jest troszkę chłodniej, w materacyku Uno wybieramy stronę z pokrowcem z grubej dzianiny Tencel. Takie rozwiązanie jest cieplutkie, milutkie a dzięki zastosowaniu nitki srebra w technologii X-Static bardzo higieniczne.

To jednak nie wszystko.

Każda strona została zbudowana z innej pianki!

Dzięki temu rodzice mogą zdecydować na jakiej powierzchni snu chcą ułożyć swojego maluszka. Strona z pianki PUR T 2542 jest twarda H3. Doskonale stabilizuje materacyk.

Druga strona natomiast stworzona jest z wysokoelastycznej, pianki VitaRest HR 3532. Jest to bardzo komfortowe, średnio twarde i co ważne antybakteryjne spanie.

Zastosowanie dwóch pianek pozwoliło też zbudować kanaliki wentylacyjne w systemie Air Pro – powietrze oczyszczające środowisko snu dochodzi w różne zakamarki wnętrza materacyka

Podsumowując, kiedy dziecko się będzie pocić np. w upalne dni, wybieramy stronę z siateczki 3D. Kiedy oczekujemy twardego spania (nie nie bardzo twardego!!!) wybieramy białą piankę.

Nowe Rücken Uno już dostępne w rozmiarze 90x40x6 cm (5,5 cm wkładu materacyka)