Jakiej twardości powinien być materac dla dziecka? Ten materac jest średnio twardy, a może już jest za miękki? Kiedy masz wątpliwości i przed zakupem, chciałbyś przedyskutować i przetestować proponujemy, gdzie możesz się udać😊

Pracownicy Rücken wyszli tym potrzebom młodych rodziców naprzeciw. Stworzyli specjalne łóżeczko, na którym osobiście przekonać się, czy interesujący ciebie materacyk jest odpowiedniej twardości.

Dziecko to największy skarb i nie dziwi chyba nikogo, że rodzice przed zakupem wsłuchują się w opnie specjalistów, sprzedawców, innych rodziców oraz jak jest tylko to możliwe to sami chcieliby wszystko przetestować. Ja prywatnie jako ojciec, czego nie próbowałem…😊, syrop na kaszel, mleko modyfikowane, a nawet antybiotyk. Sam musiałem ręką przekonać się, czy na poręczy łóżeczka przypadkiem nie odstawała żadna drzazga. Mam wrażenie, że całymi godzinami dotykałem przed zakupem body, by upewnić się, że te nie będą podrażniać delikatnej skóry mojego synka. Myślę, że wielu rodziców robi dokładnie tak samo każdego dnia😊.

Jeśli chodzi o twardość materacyka dziecięcego, temat okazuje się być kluczowy. Odpowiednio dobrany, nie jest tylko gwarantem bezpiecznego i długotrwałego użytkowania, może także zmniejszyć ilość wybudzeń maluszka spowodowanych przegrzaniem. Najważniejsze, że istotnie ogranicza ryzyko śmierci łóżeczkowej. Wszyscy eksperci są pewni, materac nie może być zbyt miękki. Co to oznacza, kiedy materac średnio twardy jest zbyt miękki, jak się przekonać, że wybór jest właściwy? Obecnie jesteśmy w trakcie największych badań medycznych w Polsce, by dać rodzicom jednoznaczną odpowiedź. A tym będziemy pisać wkrótce.

Centrum artykułów dziecięcych TOMI z Warszawy jest jedynym sklepem w Polsce, który udostępnia przygotowane przez Rücken łóżeczko wszystkim zainteresowanym rodzicom. W TOMI możemy usiąść i przetestować na własnych plecach najbardziej popularne materacyki dziecięce dostępne w naszym kraju. Przeszkolony personel odpowie na każde nawet najtrudniejsze pytanie związane z użytkowaniem materacyka.

Jak po materac, to do TOMI