Kompletując wyprawkę dla naszego synka w pewnym momencie stanęliśmy przed, jak się okazało, dość trudnym wyborem odpowiedniego materaca do łóżeczka. Mieliśmy sporo obaw i wątpliwości, więc zaczęłam przeszukiwać czeluści internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące nas pytania. Niestety szybko doszłam do wniosku, że internet nie jest odpowiednim miejscem na szukanie takich informacji, gdyż jest tam bardzo wiele sprzecznych opinii. Postanowiłam zasięgnąć języka u specjalistów, zarówno w kwestii samego materaca jak i poduszki niemowlęcej tzw. klina. Na szczęście udało mi się dotrzeć do rzetelnej literatury na temat dziecięcych materacy, co pozwoliło nam ostatecznie podjąć decyzję o wyborze kokosowego materaca NATURA oraz poduszki niemowlęcej marki Rucken

Jakie czynniki zadecydowały o naszym wyborze:

komfort i jakość– zależało mi na tym aby materac, na którym nas synek spędzi wiele godzin, zapewniał mu najwyższy komfort spania przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższej jakości produktu. Te dwa warunki spełnia wybrany przez nas materac, który wykonany został z profilowanej pianki zwiększającej elastyczność punktową, dzięki czemu kręgosłup naszego maluszka będzie równomiernie podtrzymywany. Warstwa z włókien kokosowych która znajduje się w materacu jest naturalnego pochodzenia. To co zwróciło moją szczególną uwagę to system pionowych i poziomych kanalików wentylacyjnych znajdujących się we wkładzie materaca a połączonych z siateczką 3D pokrowca. System ten odpowiada za swobodną cyrkulację świeżego powietrza, tym samym odprowadza nadmiar ciepłego powietrza, dzięki czemu nasz maluszek nie poci się. Jest to także zmniejszenie ryzyka związanego z rozwojem grzybów, bakterii oraz pleśni. Wszystkie wyżej wymienione cechy materaca NATURA zapewnią naszemu synkowi spokojny sen a nam pewność, że zadbaliśmy o to co najważniejsze czyli jego zdrowie.

funkcjonalność– to kolejna cecha, na którą zwracałam dużą uwagę, podejmując ostateczną decyzję jaki materac wybrać. Jako że użytkownikiem jest niemowlę, rzeczą oczywistą jest, że bardzo istotne są możliwości jego czyszczenia. I tutaj muszę się Wam przyznać, że firma Rücken bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła stosując przy pokrowcach zamki 360°, które umożliwiają zdjęcie górnej bądź dolnej części pokrowca. Umożliwia to wypranie jednej z zabrudzonych stron przy jednoczesnym dalszym użytkowaniu materaca z drugą częścią pokrowca. Idealne rozwiązanie przy maluszkach gdzie częstotliwość prania jest tak duża. Całość pokrowca bez problemu mieści się w pralce i może być prany w 40°C. Gdy wybór materaca był już jasny, stanęliśmy przed jeszcze jedną decyzją, mianowicie czy do materaca dobrać poduszkę niemowlęcą tzw. klin czy też nie. Przy Ignasiu nie stosowałam żadnych poduszek aż do 4 roku życia. Tym razem w podjęciu ostatecznej decyzji pomógł nam bardzo ciekawy artykuł, który znajdziecie TUTAJ a do którego Was odsyłam. Po jego lekturze zdecydowaliśmy się na tzw. klin tej samej firmy co materac, ponieważ jest on w pełni kompatybilny z materacem który wybraliśmy i posiada takie same cechy jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wygodę czy funkcjonalność. Jedno na co chciałam zwrócić Waszą uwagę to to w jaki sposób należy układać kliny. Niestety czytając kilka artykułów w internecie natknęłam się na sprzeczne informacje w tym zakresie, mianowicie nie było zgodności co do tego czy klin powinien być wkładany pod materac czy też leżeć na nim. Otóż prawidłowe ułożenie klina to wsunięcie gopod materac, tak jak to jest pokazane na zdjęciu poniżej. Jest to jedyne bezpieczne ułożenie, które zapewni Waszym maluszkom bezpieczny sen.

Za nami bardzo ważna decyzja, która wpłynie na prawidłowy rozwój i postawę naszego synka. Cieszę się, że poświęciłam czas na to aby świadomie i mądrze podjąć tą decyzję. Jeżeli i Wy stoicie przed takim samym wyborem to zachęcam Was do zapoznania się z szerokim asortymentem materacy Rückengdyż godne są polecenia i pamiętajmy zdrowie naszych maluszków jest bezcenne, dbajmy o nie od pierwszych dni.

Autor: Anna Kozakiewicz
https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.com