Materace do kojców

Materace dla dzieci to nie tylko produkty do wózków i łóżeczek. Warto także zaopatrzyć się w odpowiednie podłoże do kojca, by maluch mógł przyjemnie spędzać czas na beztroskiej zabawie i wypoczynku w ciągu dnia.

Wysokiej jakości materace premium do kojców oferujemy na naszej stronie Rucken – dostarczając rozwiązania, spełniające najwyższe standardy.

Odpowiednio dobrany materac w kojcu – bezpieczna zabawa w ciągu dnia

Kojce są często stosowanym rozwiązaniem w pokojach dziecięcych. Zapewniają bowiem bezpieczną przestrzeń do przyjemnej zabawy i poznawania świata. Oprócz bocznych ograniczników i siatek warto również zapewnić dodatkowe stabilne podłoże, najlepiej w formie materaca.

Dlaczego? Dzięki temu niemowlę, które większą część doby spędza w pozycji leżącej otrzymuje miękkie podłoże, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa i higieny. Służy ono nie tylko podczas rekreacji, czy zdobywania nowych umiejętności, ale także pozwala maluszkowi na drzemkę w ciągu dnia – bez trudu da się znaleźć produkty sprawdzające się dla dzieci preferujących twardsze spanie lub nieco mniej twardy materacyk.

Zawsze trzeba zadbać o to, by materac był jak najlepiej dobrany do konkretnego kojca. Przekłada się to na przyjemność korzystania z takiego produktu dla dziecka przy komfortowym odpoczynku, ale też wpływa na jego prawidłowy rozwój.

Jak wybrać materace do kojców?

Czym się kierować przy dobieraniu materacyka do kojca? Podstawą jest oczywiście trwałość, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Z tych też względów materacyki dla najmłodszych powinny być wykonane z odpowiednich materiałów najwyższej jakości, co zmniejszy utratę kształtu i zapewni dobre parametry przez kolejne miesiące. Najczęściej stosowana jest pianka poliuretanowa i pianka wysokoelastyczna (często w formie warstw). Takie materace odznaczają się odpornością na odkształcenia, a przy tym dobrze dopasowują się do kształtu ciała. W dobrej kondycji posłużą dziecku przez dłuższy czas.

Należy wybierać produkty średnio twarde, które stanowią właściwe podparcie dla małego ciała, co minimalizuje późniejsze problemy zdrowotne i wady postawy. Odpowiednia twardość materacyka to bezpieczeństwo przy zabawie Twojego dziecka, a także przyjemny sen i wypoczynek. Równie ważne jest postawienie na materacyki zapewniające dobrą cyrkulację powietrza, co nie tylko skutecznie odprowadza wilgoć z materaca na zewnątrz, ale podczas zabawy czy snu dziecka ogranicza pocenie. Nasze materace piankowe i lateksowe to także produkty antyalergiczne i antybakteryjne – zostały wykonane z materiałów bezpiecznych, które minimalizują ryzyko rozwoju bakterii i innych groźnych drobnoustrojów. Właściwości antyalergiczne dodatkowo wspomaga też zdejmowany pokrowiec (wszyty zamek błyskawiczny), który da się wygodnie zdjąć, wyprać i założyć ponownie, by zachować czystość i higienę w kojcu.

Wszystkie produkty, dostępne na stronie Rucken, cechuje najwyższa jakość wykonania potwierdzona stosownymi atestami i certyfikatami.

Czym wyróżniają się materace Rucken - sposób na zabawę i zdrowy sen Twojego maluszka

Nowoczesne materace do kojców od Rucken wyróżnia unikalna budowa, zapewniająca pełne bezpieczeństwo i komfort małych użytkowników. Produkty różnej wielkości, pasujące do wielu kojców różnych wytwórców, zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym mającej idealną twardość pianki (dwóch rodzajów pianek), co zapewnia solidne podparcie, ale też wpływa na doskonałą sprężystość podłoża. Unikalna budowa to również zastosowany profil fali z jednej strony pokrowca, co nie tylko wpływa na wygodę użytkowania, ale też zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Wykorzystaliśmy ponadto system oparty na poziomych kanalikach wentylacyjnych – wzmacnia wentylację całego materaca.

Oprócz tego stworzyliśmy zewnętrzną osłonkę z trwałego materiału (włókna TENCEL), który skutecznie spowalnia przenikanie cieczy do wnętrza materacyka. Pokrowiec da się łatwo zdjąć (bezpieczny zamek) i wyprać, dzięki czemu sam materac długo pozostaje higieniczny.

Sprawdź naszą ofertę materacyków dla najmłodszych. Posiadamy podłoża do kojców różnej wielkości, w tym tak popularny materac do kojca 100x100 cm, ale też inne wymiary. Dzięki temu w każdych warunkach zapewnisz swojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo podczas zabawy i snu.

Materac do kojca

Wiemy, że odpowiednio dobrany materac jest bardzo ważny w komfortowym odpoczynku jak i w zabawie Twojego dziecka. Wspiera jego prawidłowy rozwój. Opracowaliśmy wysokiej jakości materac do kojca ze zintegrowaną powłoką spowalniającą przenikanie cieczy.
Wysyłka 24h
239,00 zł
Rozmiar
Produkt dodany do porównania