Materace do kołyski

Dziecko w pierwszych miesiącach życia spędza większość czasu w pozycji leżącej na plecach. Wymaga zatem odpowiedniego posłania. Wiele osób decyduje się na praktyczne łóżeczko. Inną opcją może się jednak okazać wygodna kołyska z dobrym materacykiem. Wysokiej jakości materace do kołyski można znaleźć na naszej stronie internetowej Rucken.

Materace do kołyski – dlaczego warto zdecydować się na kołyskę?

Kołyski to forma posłania, która cieszy się sporą popularnością. Często zastępuje łóżko przy kompletowaniu wyprawki. Dlaczego? Przede wszystkim zapewnia duży komfort użytkowy –we wnętrzu znajduje się dopasowany materacyk do kołyski, a maluch jest otulony ze wszystkich, stron, co daje mu poczucie bezpieczeństwa. Co więcej zyskuje się też przyjemne kołysanie, które dodatkowo uspokaja i ułatwia zasypianie.

Kołyski są mniejsze od klasycznych łóżeczek. Zazwyczaj wystarczają do około 5-6. miesiąca życia dziecka. Idealnie sprawdzają się jako posłanie dla maluszka, który sypia z rodzicami w ich sypialni. Trzeba tylko zadbać o to, by wybrać mebel wysokiej klasy, a także zaopatrzyć się w odpowiedni materacyk do kołyski, jak te dostępne na stronie Rucken.

Z czego powinny być wykonane materacyki do kołyski?

Materacyk dziecięcy do kołyski powinien gwarantować równomierny nacisk na całej powierzchni, a także dobrze dopasowywać się do kształtu ciała maluszka. Zdecydowanie odradza się zatem stosowanie produktów sprężynowych, na ich miejsce chętniej wybiera się modele, do których wypełnienia została użyta:

  • pianka poliuretanowa,
  • pianka wysokoelastyczna,
  • lateks.

Wyróżniają się one wysoką jakością i trwałością na lata. Są to produkty antyalergiczne, proste do utrzymania w czystości (bardziej niż na przykład mata kokosowa) i występują w wielu wariantach, by łatwo dopasować je do każdej kołyski.

Jak wybrać materac do kołyski?

Gdy dobiera się materacyk do dziecięcej kołyski przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie wymiary. Do tego celu trzeba zmierzyć dokładnie wnętrze kołyski. Standardowy materacyk najczęściej ma wielkość: 90 x 40 cm i takie modele da się znaleźć na naszej stronie. Równie ważna jest także kwestia grubości materacyka. Zakłada się, że dla bezpiecznego snu i odpoczynku niemowlęcia powinno się korzystać z produktu o grubości od 8 do 12 cm, który zalicza się do materacyków średnio twardych. Takie rozwiązania stanowią właściwe podparcie dla ciała, a przy tym gwarantują swobodę i komfort.

Dobry materac to bezpieczny materac. Dlatego dobrze sięgać po produkty medyczne lub materacyki mające specjalne certyfikaty, w tym choćby Certyfikat Oeko-Tex standard 100 lub atest Polskiego Zakładu Higieny. Materacyki dla dzieci (model standardowy czy dwustronny materac) muszą być wykonane z najwyższej jakości bezpiecznych materiałów, a przy tym wyróżniać się właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi. Istotny jest też dobry przepływ powietrza. Aby zapewnić czystość materaca nawet przy intensywnym użytkowaniu, warto dodatkowo zaopatrzyć się w zdejmowany pokrowiec, przystosowany do wielokrotnego prania. Musi mieć on właściwe zapięcie, np. bezpieczny zamek, by zapewnić maluchowi pełną swobodę ruchu i zminimalizować ryzyko zranienia delikatnej nóżki lub rączki. Pamiętajmy, że częsta wymiana pokrowca gwarantuje mniejszą ekspozycję na czynniki alergizujące i szkodliwe drobnoustroje.

Wygodne materace do kołyski od Rucken

Dobry materac do kołyski to podstawa dla bezpiecznego snu i przyjemnego wypoczynku najmłodszych dzieci. Warto zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości, spełniające najwyższe standardy. Można je znaleźć w naszym sklepie Rucken. Zachęcamy do tego, by sprawdzić dostępną ofertę i wybrać idealny materac i pokrowiec materaca do kołyski. W razie pytań służymy też naszym wieloletnim doświadczeniem.

EGG Materacyk do kołyski 75x37

000127
Egg to materac zaprojektowany i dopasowany do kołyski Chicco Baby Hug, pasuje również do niektórych koszy Mojżesza. Rucken Egg to niezwykle funkcjonalny materacyk 4w1. Zapewni Twojemu maluszkowi komfort użytkowy oraz spokojny i komfortowy sen.
Wysyłka 24h
99,00 zł

EGGE Materacyk do kołyski 72x33

000216
Egge to materacyk zaprojektowany do kultowej kołyski Chicco Baby Hug. Najwyższa jakość pianek w połączeniu z grubością aż 4,5 cm (z pokrowcem 5,5, cm) gwarantuje wytrzymałość na odkształcenia i doskonały komfort użytkowania.
Wysyłka 24h
99,00 zł

EGGE 5w1 Materacyk do łóżeczka Chicco Baby Hug 5w1

000839
Egge 5 w1 to materacyk zaprojektowany do łóżeczka Chicco Baby Hug PRO 5w1. Najwyższa jakość pianek w połączeniu z grubością aż 5 cm (z pokrowcem 6 cm) gwarantuje wytrzymałość na odkształcenia i doskonały komfort użytkowania.
Wysyłka 24h
139,00 zł

Materacyk do kołyski UNO 90x40

000125
Uno to właściwy materac do kołyski, a także popularnych i wygodnych łóżeczek dostawnych. Zapewni Twojemu maluszkowi komfortowy odpoczynek z odpowiednim i zdrowym podparciem na najlepszych piankach wysokoelastycznych używanych do produkcji materacy dziecięcych.
Wysyłka 24h
129,00 zł

Materacyk UnoMe 82x50

000126
UnoMe to materacyk Premium dedykowany do łóżeczka dostawnego Chicco Next to Me Dream/Air/Magic. Zbudowany z najwyższej jakości pianki antybakteryjnej i pianki T25. Całość obszyta szlachetnym włóknem TENCEL w połączeniu z siateczką 3D.
Wysyłka 24h
149,00 zł

Materac DLMG03 do kosza Mojżesza

000486
Materac stworzony z myślą o koszu Mojżesza AhojBaby. To niezwykle funkcjonalny materacyk 4w1. Zapewni Twojemu maluszkowi komfort użytkowy oraz mniej wybudzeń związanych przegrzewaniem.
Wysyłka 24h
119,00 zł
Produkt dodany do porównania