Materace do łóżeczka

Łóżeczko stanowi centrum każdego dziecięcego pokoju. Warto zadbać o to, by mebel był naprawdę wygodny, a przy tym spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa. Oprócz samej ramy trzeba jeszcze znaleźć idealnie dopasowany do niej materacyk do łóżeczka. To od niego w głównej mierze zależy komfort i bezpieczeństwo małego użytkownika. Sprawdzone materacyki dziecięce do łóżeczek różnej długości oferujemy w korzystnych cenach w naszym sklepie internetowym Rucken.

Materace dziecięce na komfortowy sen

Wygodne łóżko i materac w nim to spokojny sen dziecka, a także bezpieczeństwo od pierwszych dni życia. Nie można zapominać bowiem o tym, że od doboru materaca w dużym stopniu zależy bezpieczny rozwój malucha.

Dlatego też materac do łóżeczka dziecięcego musi być dobrany do wieku dziecka. Inne materace stosuje się do kołyski i łóżka noworodka, inne w przypadku posłania dla starszego dziecka. Bierze się pod uwagę nie tylko kwestię miękkości i grubości. Równie ważne jest też znalezienie rozwiązania wysokiej jakości, niepodatnego na odkształcenia, ale dobrze dopasowującego się do ciała osoby leżącej.

Dlatego, gdy dobiera się materac do łóżeczka dla dziecka, warto poznać całą naszą ofertę i dokładnie przemyśleć swoje indywidualne potrzeby.

Jakie powinny być materace do łóżeczek?

Odpowiednio dobrany materac musi idealnie pasować do łóżka – bez względu na to, czy kupuje się produkt dla noworodka czy nastolatka. Warto zadbać o to, by między krawędzią materaca a ramą łóżeczka nie było odstępów, które sprawiają, że materace do łóżeczek się przesuwają. Jeśli chce się znaleźć dobry materac, trzeba zwrócić uwagę na szereg innych parametrów, jak choćby grubość materaca, twardość materaca (średnio-twarde dla najmłodszych, później można znaleźć miększe rozwiązania). Złe dopasowanie podstawowych parametrów materaca potrafi sprzyjać powstawaniu wad postawy, które przyniosą wiele problemów w przyszłości.

Trzeba pamiętać, że wysokiej klasy materace zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Można także mówić przy nich o właściwościach antyalergicznych czy antybakteryjnych, co podnosi komfort użytkowania.

W końcu każdy materac dla najmłodszych musi spełniać surowe normy bezpieczeństwa. Powinien to być produkt medyczny lub model posiadający prestiżowe i uznawane certyfikaty i atesty. Szeroki wybór takich materacy można znaleźć w naszej ofercie.

Z czego produkuje się dobry materac dziecięcy?

Jak wybrać najlepszy materac do łóżeczka dziecięcego? Trzeba zwrócić uwagę na to, z czego jest on wykonany.

Obecnie najlepszym rozwiązaniem są najczęściej produkty piankowe (pianka poliuretanowa, pianka wysokoelastyczna). Oprócz nich chętnie stawia się także na materac lateksowy o świetnej trwałości i odporności na rozwój drobnoustrojów większej niż naturalne maty kokosowe. Jeśli zdecydujesz się na materace dla dziecka od renomowanych dostawców, wykonane z najwyższej jakości materiałów, zadbasz o jego sen i zdrowie.

Bezpieczny sen Twojego dziecka – wysokiej jakości materace od Rucken

Materac do łóżeczka to podstawowy element każdego dziecięcego pokoju – już od pierwszej wyprawki. W naszej ofercie posiadamy zarówno materace piankowe, jak i materace lateksowe, przystosowane do potrzeb najmłodszych, ale też starszych dzieci. Stawiamy na standardowe wymiary materacy (120 x 60 cm lub 140 x 70 cm), choć na naszej stronie da się znaleźć też mniej popularne rozwiązania. Dzięki temu bez trudu znajdziesz w naszym sklepie idealny materac do każdego łóżeczka, który wyróżni dobra cena i jakość na lata.

Materac BASIC

Odpowiedni materac dla dziecka powinien zapewnić wygodę, prawidłowe wsparcie dla kręgosłupa i być wykonany z bezpiecznych materiałów. Model Basic to nasz podstawowy materac zapewniający zdrowy rozwój Twojemu dziecku z zachowaniem najwyżej jakości materiałów i elastycznej pianki T25.
Wysyłka 24h
258,00 zł
Rozmiar

Materac AERO

Aero to najpewniej najlepiej oddychający materac na rynku. Doskonała wentylacja systemu Air Pro stosowanego w naszych materacach dodatkowo wspiera mata 3D dodana na całej powierzchni. Dzięki Rucken Aero między pleckami maluszka, a materacem stworzysz komfortową strefę o idealnej temperaturze. Materac Aero to zdecydowanie mniej wybudzeń spowodowanych...
Wysyłka 24h
549,00 zł
Rozmiar

Materac Pianka-Kokos NATURA

Jeśli Twój maluszek potrzebuje twardszego podparcia, materac Rucken Natura to doskonały wybór. Naturalne włókna skorupy orzecha kokosowego zapewniają odpowiednią stabilność oraz zdrową cyrkulację przez pochłanianie nadmiaru wilgoci. Zastosowane rozwiązania oraz najwyższa jakość materiałów stanowią, że Rücken Natura to jedyny tak doskonale oddychający,...
Wysyłka 24h
329,00 zł
Rozmiar

Materac STABIL z lateksem

Stabil to materac z trwałym i wysokoelastycznym lateksem w centralnej części, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała maluszka. Wyjątkowe cechy lateksu udało nam się spotęgować o doskonałą wentylację oraz możliwość naturalnej dezynfekcji lateksu w domowej zamrażarce. Wszystko dzięki procesowi produkcji, który odbywa się na najnowocześniejszych...
Wysyłka 24h
429,00 zł
Rozmiar

Materac ASEPTIC z pianki antybakteryjnej

Materac o doskonałych właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych. Podobnie jak inne nasze materace wykonaliśmy go z wysokoelastycznej pianki HR35, lecz nie dodaliśmy tutaj dodatkowych funkcjonalnych warstw. Dzięki temu właściwości antybakteryjne pianki grają tutaj pierwsze skrzypce wraz z doskonałym i zdrowym podparciem maluszka.
Wysyłka 24h
469,00 zł
Rozmiar

Materac turystyczny TRAVEL Classic

000259
Najwyższej jakości materac turystyczny zwijany w rolkę. Polecany do spania, ćwiczeń lub zabawy. Warstwa wentylacyjna 3D z jednej strony w połączeniu z pokrowcem Hydro MAX z drugiej pozwoli dopasować materac do potrzeb Twojego dziecka.
Wysyłka 24h
169,00 zł

HANDY Materacyk do łóżeczka dostawnego

000267
Materac-nakładka Handy to produkt stworzony z myślą o łóżeczku dostawnym Chicco Next2me Forever. Handy jest idealnie dopasowany do specyficznej budowy łóżeczka Chicco. Ochroni oryginalny materacyk zapewniając przy tym ekskluzywne warunki snu dla Twojego dziecka.
Wysyłka 24h
199,00 zł

Materac turystyczny TRAVEL ASEPTIC

000464
Najwyższej jakości materac turystyczny o doskonałych właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych. Zwijany w wygodną rolkę, niezastąpiony w łóżeczkach turystycznych. Polecany do ćwiczeń lub zabawy. Wykonany z dwóch rodzajów pianek, co w połączeniu z warstwą wentylacyjną 3D pozwoli dopasować materac do potrzeb Twojego dziecka.
Wysyłka 24h
199,00 zł

Materac turystyczny TRAVEL AERO

000459
Materac turystyczny Travel AERO stworzyliśmy dla zdrowego i spokojnego snu Twojego dziecka. To najlepiej oddychający i wentylowany materac podróżny dla dzieci. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i możesz łatwo go zabrać w każdą podróż lub używać w czasie zabawy.
Wysyłka 24h
229,00 zł

Materac do kojca

Wiemy, że odpowiednio dobrany materac jest bardzo ważny w komfortowym odpoczynku jak i w zabawie Twojego dziecka. Wspiera jego prawidłowy rozwój. Opracowaliśmy wysokiej jakości materac do kojca ze zintegrowaną powłoką spowalniającą przenikanie cieczy.
Wysyłka 24h
239,00 zł
Rozmiar

EGGE 5w1 Materacyk do łóżeczka Chicco Baby Hug 5w1

000839
Egge 5 w1 to materacyk zaprojektowany do łóżeczka Chicco Baby Hug PRO 5w1. Najwyższa jakość pianek w połączeniu z grubością aż 5 cm (z pokrowcem 6 cm) gwarantuje wytrzymałość na odkształcenia i doskonały komfort użytkowania.
Wysyłka 24h
139,00 zł
Produkt dodany do porównania